Szczecin to wyjątkowe miasto, zwłaszcza ze względu na stosunki wodne. Jest to trzecie pod względem wielkości miasto w Polsce, jednak dopiero siódme pod względem ludności, gdyż niemal 1/4 powierzchni miasta zajmuje teren podwodny.

Miasto na wodzie

Stolica województwa zachodniopomorskiego leży nad Zalewem Szczecińskim, niewiele ponad 60 km od wybrzeża Morza Bałtyckiego. Przez miasto przepływa wiele rzek, w tym druga najdłuższa w Polsce – Odra. Na terenie miasta znajduje się wiele kanałów, a także sztuczne jezioro Rusałka w Parku Kasprowicza. Krajobraz Szczecina urozmaicają wyspy znajdujące się na wodach Zalewu Szczecińskiego i kanałów.

Transport w Szczecinie

Z racji swojego położenia, Szczecin jest miastem portowym, w którym dobrze rozwinięta jest żegluga morska. Planowane jest stworzenie szlaku wodnego Berlin-Szczecin-Bałyk. Po Zalewie Szczecińskim oraz Odrze pływa wiele statków wycieczkowych. Jak na razie jednak transport publiczny odbywa się głównie drogą lądową.
W Szczecinie bardzo dobrze rozwinięty jest ruch rowerowy. Mnogość tras rowerowych wynika m.in. z faktu, iż przez miasto przebiega Europejski Szlak Gotyku Ceglanego. Jest to trasa turystyczna prowadzona przez miasta słynące z ceglanej architektury gotyckiej. Obejmuje ona miejscowości z 6 krajów: Polski, Niemiec, Danii, Łotwy, Litwy i Estonii.

Samochody w Szczecinie

Ruch uliczny na terenie Szczecina jest wzmożony, między innymi ze względu na dostawców dojeżdżających do portu. Ponadto, Szczecin dysponuje również dobrze funkcjonującym portem lotniczym, co wzmaga ruch turystyczny w mieście. Warto również pamiętać, że w mieście działa morskie przejście graniczne.

Ze względu na obecność lotniska oraz portu, po Szczecinie porusza się wiele samochodów dostawczych oraz busów i autobusów. Stąd też duża część podzespołów, jakie nabywa nasz skup katalizatorów w Szczecinie, pochodzi właśnie z takich pojazdów. Jeśli jednak dysponują Państwo katalizatorami z niewielkich aut osobowych, oczywiście także jesteśmy gotowi je odkupić.

Lista skupów katalizatorów w Szczecinie.

Brakuje twojej firmy? Napisz do nas na kontakt@motoreklama.pl

Znajdź naszych przedstawicieli w swoim mieście:

123