Nadodrzańska stolica Dolnego Śląska od lat uchodzi za jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Wydaje się, że ocena ta nie jest na wyrost. Wrocław może się pochwalić wysokim poziomem życia mieszkańców, sprawnie rozwiniętą siecią komunikacyjną oraz wyremontowanymi drogami, które zachęcają do osiedlenia się w mieście. Mnogość atrakcji i historyczne Stare Miasto zapewniają natomiast stały napływ turystów.

Idealne miasto do życia

Wrocław jest dziś miastem znanym nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju. Firma Globalization and World Cities Research Network od 2015 roku, nieprzerwanie uznaje miejscowość nad Odrą za jedno ze stu najlepszych na świecie miast do życia. Natomiast w 2016 roku, Wrocław otrzymał tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, co było oznaką docenienia, a także przyczyniło się do uzyskania przez miasto jeszcze większego rozgłosu.
Od lat Wrocław może się pochwalić największym po Warszawie budżetem. Ponadto, również średnie zarobki mieszkańców są najwyższe spośród wszystkich miast poza stolicą.

Jak poruszać się po Wrocławiu?

Wrocławska komunikacja miejska należy do najsprawniejszych w Polsce. Dobrze rozwinięta jest uznawana za najstarszą w kraju sieć tramwajów. Również ruch uliczny należy uznać za dobrze zorganizowany. Przez miasto przebiega autostrada A4, natomiast obrzeżami biegnie Autostradowa Obwodnica Wrocławia.

Powietrze we Wrocławiu

Jak w każdym tej wielkości mieście, również we Wrocławiu powstają korki uliczne. W porównaniu z innymi polskimi metropoliami są one jednak niewielkie. Również zanieczyszczenie powietrza, po części wynikające z zakorkowania ulic, choć znaczne, jest mniejsze niż w Warszawie czy Krakowie. Z roku na rok poziom emisji spalin jest coraz mniejszy, między innymi dzięki relatywnie dużej świadomości ekologicznej lokalnej społeczności.
Wrocławianie dbają o środowisko, dlatego regularnie wymieniają katalizatory samochodowe. Jak wiadomo, od sprawności tego podzespołu zależy poziom emisji spalin. Każdy, kto dysponuje już zużytym katalizatorem, może oddać go do skupu katalizatorów we Wrocławiu.

Lista skupów katalizatorów we Wrocławiu.

Brakuje twojej firmy? Napisz do nas na kontakt@motoreklama.pl

Znajdź naszych przedstawicieli w swoim mieście:

123